Jak założyć konto Poczta WP

Osoba, która chce stworzyć własną skrzynkę pocztową, ma wiele możliwości do wyboru. Rynek oferujący te usługi jest bardzo rozbudowany, a portale starają się przyciągać użytkowników coraz lepszymi parametrami swoich kont. Jedną z najpopularniejszych skrzynek e-mail jest Poczta WP. Przedstawimy teraz, krok po kroku, jak można zarejestrować konto na WP Poczta.

Poczta WP.pl

Pojemność:bez limitu
Załącznik:do 100 MB
Strona:poczta.wp.pl
POP3:
pop3.wp.pl
PORT SSL:995
IMAP:
imap.wp.pl
PORT SSL:993
SMTP:
smtp.wp.pl
PORT SSL:465
Jak założyć konto Poczta WP

Otwórz Stronę Główną WP.pl:

Rozpocznij od otwarcia głównej strony portalu WP.pl. Wpisz adres www.wp.pl w pasku przeglądarki internetowej. To proste! Teraz jesteś na portalu, ale musisz przejść do zakładki dotyczącej skrzynki e-mail. Na górze strony znajdziesz różne usługi i narzędzia oferowane przez Wirtualną Polskę. Wybierz zakładkę “Poczta”. Możesz również szybko przejść, wpisując bezpośrednio w pasek adresowy www.poczta.wp.pl.

Zakładka Logowania:

Głównym polem na stronie jest zakładka służąca do logowania, co jednak nie jest naszym obecnie celem. Będziemy z niej korzystać w przyszłości, aby uzyskać dostęp do naszego konta. Teraz musimy kliknąć w przycisk znajdujący się poniżej linku “Zaloguj”, który jest oznaczony słowami “Załóż konto”.

Formularz Rejestracyjny Poczta WP:

Teraz zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego. Na początek musisz podać swoje imię i nazwisko, określić płeć oraz datę urodzenia. Następnie ustal login, który posłuży do logowania się na Twoim koncie i będzie główną częścią Twojego adresu e-mail. Poniżej znajdziesz dwie ikony, które określą rodzaj konta oraz jego główne parametry.

Wybierz opcję, która Ci odpowiada. Zaznaczmy “Poczta darmowa” na lewo, co oznacza darmowe konto. Wystarczy na nią kliknąć. Zauważ, że białe kółko w ikonie “Poczta darmowa” jest teraz wypełnione czarną kropką.

Ustal Hasło:

Teraz musisz ustalić hasło, które posłuży do logowania się na Twoim koncie. Poczta WP wymaga, aby hasło składało się z co najmniej ośmiu znaków. Poniżej znajdziesz nieobowiązkową część formularza, gdzie możesz podać swoje wykształcenie, zawód, oraz sposób odzyskania hasła w przypadku zapomnienia.

Wprowadź alternatywny adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. W razie potrzeby nowe hasło zostanie przesłane na wybrany adres e-mail lub wysłane wiadomością SMS na wskazany numer telefonu.

Akceptuj Regulamin:

W ostatnim etapie musisz zaakceptować regulamin oraz potwierdzić swoją chęć rejestracji, wpisując kod z obrazka. Cały proces rejestracji zakończysz, klikając przycisk “Załóż konto”.

Teraz masz swoje własne konto na Poczta WP!