Jak założyć konto Poczta o2

Aby założyć konto pocztowe w serwisie Poczta o2, należy wykonać kilka prostych kroków. Oto szczegółowa instrukcja jak to zrobić.

Przede wszystkim trzeba wejść na stronę internetową www.o2.pl. W prawym górnym rogu znajduje się niebieskie okienko z napisem „Zaloguj się”. Należy na nie najechać kursorem i kliknąć przycisk „Załóż konto”.

Jak założyć konto Poczta o2

Poczta O2

Pojemność:30 GB
Załącznik:do 100 MB
Strona:poczta.o2.pl
POP3:
poczta.o2.pl
PORT SSL:995
IMAP:
poczta.o2.pl
PORT SSL:993
SMTP:
poczta.o2.pl
PORT SSL:465

Następnie przechodzimy do uzupełnienia formularza rejestracyjnego, który jest podzielony na 5 części:

1. Twoje dane

W tej sekcji podajemy swoje dane osobowe: imię, nazwisko, rok urodzenia i płeć. Należy też wybrać preferowaną nazwę użytkownika, czyli login do konta pocztowego. System podpowie kilka propozycji na podstawie imienia i nazwiska. Jeśli chcemy inną nazwę, wpisujemy ją ręcznie.

Login musi zaczynać się od litery i mieć od 3 do 25 znaków. Może zawierać cyfry, litery oraz znaki specjalne „.”, „-” i „_”. Jeśli wpisana nazwa jest już zajęta, pojawi się komunikat dopiero przy próbie założenia konta.

Nasza skrzynka będzie dostępna w domenach: o2.pl, tlen.pl, go2.pl i prokonto.pl.

2. Gdy zapomnisz hasła

W tej sekcji podajemy numer telefonu, który posłuży do odzyskania dostępu do konta w przypadku zapomnienia hasła. Opcjonalnie można też ustawić pytanie i odpowiedź pomocniczą.

3. Uzupełnij dane o sobie

Podajemy tutaj kod pocztowy, miejscowość i województwo zamieszkania. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości, a pojawi się lista kodów pocztowych. Należy też określić poziom wykształcenia, branżę, sytuację zawodową oraz skąd dowiedzieliśmy się o Poczcie o2. Wszystkie pola są obowiązkowe.

4. Zainteresowania

W tej sekcji wybieramy przynajmniej jedną kategorię zainteresowań z listy. Nie ma limitu, można zaznaczyć dowolną ilość opcji. Wybrane zainteresowania mogą mieć wpływ na otrzymywane reklamy.

5. Udowodnij, że nie jesteś maszyną

Aby potwierdzić, że rejestracji dokonuje człowiek, a nie program komputerowy, należy zaznaczyć pole „Nie jestem robotem”. Pojawią się wówczas obrazki do rozpoznania.

Na koniec akceptujemy regulamin i wyrażamy zgody (oprócz zgody na informacje o alkoholu). Klikamy przycisk „Załóż konto” i gotowe! Konto pocztowe zostało utworzone.

Podsumowując, rejestracja w Poczcie o2 jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę o2.pl, kliknąć „Załóż konto”, uzupełnić formularz podając swoje dane, wybrać login i hasło, odpowiedzieć na pytania zabezpieczające przed botami i zaakceptować wymagane zgody. Cały proces zajmuje kilka minut.

Posiadanie konta pocztowego o2 daje dostęp do wielu przydatnych funkcji, takich jak:

  • Poczta e-mail
  • Dysk w chmurze o pojemności 10GB
  • Możliwość tworzenia folderów i archiwizacji wiadomości
  • Dostęp do kalendarza i notatek
  • Obsługa na urządzeniach mobilnych
  • Antywirus i ochrona przed spamem

Warto założyć konto, aby móc w pełni korzystać z zalet, jakie daje Poczta o2. Rejestracja jest szybka, a korzystanie z poczty przyjemne i wygodne.